Czym różni się głośnik wysoko- i niskotonowy?

Czym różni się głośnik wysoko- i niskotonowy?

Wybór głośników często uzależniony jest od wielu czynników. Zastanawiamy się, ile miejsca możemy na nie przeznaczyć i jak ich obudowy będą komponować się z wnętrzem, w którym zostaną ustawione. Jednak w przypadku głośników najważniejsze jest to, by jak najlepiej spełniały przeznaczone im zadanie. Jak bardzo mogą różnić się między sobą głośniki? Jakie są podstawowe typy głośników? Wśród najpopularniejszych głośników wyróżniamy wysoko- i niskotonowe.

Jak łatwo się domyślić, podstawowa różnica odnosi się do wysokości dźwięków, jakie najczęściej emituje każdy z nich. Uzyskanie niskich danych umożliwia membrana dużej wielkości – może wypychać jednorazowo więcej powietrza, a to sprawia, że porusza się z większą amplitudą. Z kolei w przypadku głośników wysokotonowych wyróżnia je to, że precyzyjnie oddają szumy, piski oraz szczegółowe dźwięki, których nie usłyszymy w głośniku niskotonowych. Warto jednak wiedzieć, że w kolumnach, które często kupujemy, montowane są głośniki obydwóch rodzajów.

Tylko w ten sposób słuchacz może uzyskać pełnię dźwięku i mieć pewność, że słuchana muzyka dociera do niego w sposób zgodny z zamysłem twórcy.

jak wykorzystać magiczny dywan
https://klaser55.pl/7-skup-znaczkow